Леонід Володимирович Філонов 
(21.03.1949 – 27.07.2018)

Народився 21.03.1949 р. у м. Олександрівка на Донеччині. У 1978 р. закінчив Донецький держаний університет. За спеціальністю історик. Працював на кафедрі Культурології, соціології, педагогіки та пcихології Вінницького національного технічного університету з 1990 р.

Автор першої в Україні навчальної програми з курсу «Українська культура» для студентів Вищих технічних навчальних закладів, виданої у видавництві Вища школа, 1991 р.; Пізнавальні завдання і вправи для студентів з дисципліни «Українська культура», Видавництво Вища школа, 1991 р.

Почесний Голова Обласного об’єднання товариства «Просвіта», ініціював численні конференції, видання книг, саме завдяки його зусиллям на вулиці Соборній з'явилась пам'ятна дошка про перебування уряду УНР у Вінниці та барельєф Дмитра Марковича (одного з урядників УНР, активного члена «Просвіти» у 1917-1919 рр.). Член спілки журналістів. Редактор щотижневої телепрограми «Вінницький плин» (380 випусків). Редактор молодіжної телепрограми «Вважаю так», яка готувалася за участю студентів ВНТУ при кафедрі Культурології. Лауреат Всеукраїнського телефестивалю «Україна диво-дивовижне» та дипломант Всеукраїнського телерадіофестивалю «Калинові острови».

Виготовив 10 телефільмів.

Сферою його наукових інтересів були краєзнавство, культура України. Опубліковано 80 наукових та науково-популярних статей, серед них: «Савой маємо за честь ...»; «Краєзнавець Отамановський» (журнал Вітчизна № 11, 1990 р.); «Місце Кривіцького у національному відродженні Вінниччини»; «Чи справді концепція культури?»; «Національна ідея і духовне відродження; «Яків Гальчевський і національно-визвольні змагання на Поділлі у 1920-25 роках».