Іван Васильович Кузьмін

 

Іван Васильович Кузьмін – академік, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України

Наукова діяльність

 

Наукова школа Івана Васильовича Кузьміна «Системний аналіз, прийняття рішень та математичне моделювання в соціально-економічних системах» почала формуватися в Харківському інституті радіоелектроніки, де він працював проректором з науки. Та наукою він почав займатися ще з другого курсу Військово-повітряної інженерної академії ім. проф. М. Є. Жуковського. Його вчителем та науковим керівником був заслужений діяч науки і техніки, д. т. н., проф. Іцхокі Я. С.

У ВНТУ професор Кузьмін продовжив роботу своєї наукової школи за темою «Cтворення теорії, математичних моделей, методів і алгоритмів синтезу складних систем контролю, діагностики і управління в промисловості, аерокосмічній і оборонній сферах».

За період функціонування наукової школи професора Кузьміна було створено 3 проблемні та 7 галузевих наукових лабораторій, 4 конструкторських бюро.

Під науковим керівництвом Івана Васильовича підготовлено понад 50 докторів наук (більше 20 з них стали академіками), більше 100 кандидатів наук.

Серед них: Байда М. П., Бакланов О. Д., Бєлогуров В. П., Березюк Н. Т., Биков М. М., Бурко Н. Г., Ву Хіу Хіонг, Голободько Н. К., Данилюк В. С., Злепко С. М., Кабаненко В. Ф., Караштин В. М., Касаткін А. С., Кедрус В. О., Ключко В. І., Книгавко Н. В., Кожем'яко В. П., Кошек Л. М., Краснопоясовський А. С., Кузьменко В. М., Кухарев Б. І., Лисогор В. М., Максименко В. І., Мокін Б. І., Москвіна С. М., Нефедов Л. І., Петров Е. Г., Поджаренко В. О., Раймі А., Салига В. І., Стеценко Ю. А., Філіпенко І. Г., Харченко В. С., Чайников С. І., Шарейко Г. О., Шаронов В. Б., Шпилевой В. Т., Юхимчук С. В., Якимчук В. та інші.