Персональний сайт Михайла Стрельбицького

Портрет М. Стрельбицького

НОВИНИ


Вшанування пам'яті Михайла Петровича Стрельбицького

Науково-технічна бібліотека ВНТУ на вшанування пам’яті українського поета – нашого земляка, Михайла Петровича Стрельбицького, створила постійно діючу персональну експозицію «Живий у слові поміж нас…».



Вшанування пам'яті Михайла Петровича Стрельбицького

В червні 2019 року до 70-річчя від дня народження поета у науково-технічна бібліотеці ВНТУ був проведений Літературний вечір шани Михайла Стрельбицького.

Вели вечір працівниці бібліотеки Ганна Суровенко та Галина Павлишина. Звучали вірші поета у виконанні студентів, працівників бібліотеки, поетів-учнів Михайла Стрельбицького.

Дмитро Штофель випускник ВНТУ, а нині кандидат технічних наук, доцент кафедри біомедичної інженерії і водночас член Національної спілки письменників України, сказав, що своєю літературною творчістю багато в чому зобов’язаний саме своєму викладачеві, своєму Вчителеві.

Гостя заходу Ольга Крива-Коновалова присвятила Михайлу Петровичу пісню «У райськім саду».

Поділився спогадами про видатного земляка й кандидат філософських наук, доцент, директор Головного центру виховної роботи ВНТУ Анатолій Теклюк: «Я вдячний долі, що дала можливість спілкуватися з такою людиною, наповнюватись його духовністю».

Відеорозповідь про літературний вечір з підзаголовком «Живий у слові поміж нас…».

 

 

 




8 червня 2018 року Михайло Петрович Стрельбицький помер і похований в своєму рідному селі Майдан-Вербецький Летичівського р-ну на Хмельниччині



До 75-річчя Бориса Мокіна

Борис Мокін

Господь прорік Борисові: «Борись!

Ти не дитя війни, ти – оклик миру.

Підеш у світ – ніколи не барись

впізнати кривду, «правдоньку» нещиру!»

Пішов. Іде. Розпізнає. Долає.

Долавши, будувати устигає.

Хтось розуміє те, хтось – не встига…

Лиш технократ? Лиш публіцист? Потроху

з усіх боків поліпшує епоху:

яка судилась – та і дорога!

       (З РУКОПИСУ «Наномонографії»).

                             3. 01. 2018.



Вийшла нова книжка М. Стрельбицького

В грудні 2017 року у видавництві Т. Барановської вийшла нова збірка Михайла Стрельбицького під назвою «В залежаній Україні...» з підзаголовком «Книга змін небачених».

...проголосивши незалежність державну, як долати «залежаність» суспільства в країні, де політичний клас винищувався або рекрутувався імперією століттями, а новопосталий тонесенький пласт пасіонаріїв з народу нищиться нею ж у нав’язаній гібридній війні та очорнюється колаборантами? У вчорашньої метрополії свій варіант «залежаності» мас під старим паразитичним девізом «Хліба й видовищ!», тож її бажання реваншу стає «всенародним»... У сущій «залежаності» України поета особливо непокоять самовбивчі ілюзії простолюду та тотальний паразитизм місцевої псевдоеліти, що посівши становище старої верхівки, живе і діє по-компрадорськи… Ця збірка стає ніби застережною приміткою до попередньої збірки автора «Українська весна. Атлантидно»...

Завантажити PDF

Люди, хлопці, пес-блукалець і муха

1

Люди лиш зібрались до каплички,

а вже хлопці сіли над ставком;

не недільна це – щоденна звичка,

тут і Луг, і Січ, і випивком.

 

Люди ледь зустрілися в молитві,

а вже хлопці втретє розлили;

третій тост підняли, посполиті,

пісню знали б – тут би й затягли.

 

Люди розвіталися, вертають,

хлопці точку неповернення пройшли,

третю півторачку улещають,

йдуть углиб сивушної імли.

 

Людям як не клопіт, то турботи,

спека, мухи, ще ж і дітвора…

Хлопці вже у стежах: «Де я? Хто ти?!..»

Подвигу є місце і пора!..

 

2

… Він переміг, бо так воно й буває.

Вони розлізлись, друзі-вороги.

Він праведно хропе – відпочиває.

Торкнулась хвилька правої ноги.

 

Бо легіт хвильку горне, бо неділя

в усій своїй спромозі і красі:

в селі сусіднім гупає весілля,

з каплички повернулися усі…

 

Блукалець пес нестравне споживає,

очицями на пику – блись та блись!..

Як вищає над ними неба вись!

Як муха над ширінькою ширяє!..



Вийшла книжка М. Стрельбицького

В кінці 2016 року у видавництві Т. Барановської вийшла книга Михайла Стрельбицького під назвою «Весняні сни про Залюбівську» з підзаголовком «Любовний роман на 21 віршовний розділ з Епілогом».

Навіть великі класики частину любовних колізій своїх ліричних героїв переносили в простір сновидінь: Шевченкове «не буду спать, бо й ти приснишся… запалиш рай мій самотний», адресоване обраниці-зрадливиці, антитезою відлунилось у Франковому «…являйся, зіронько, мені хоч в сні: в життю ти мною згордувала…». Останні слова могли б стати епіграфом до сюжету М. Стрельбицького, автобіографічному героєві якого сни стають місцем втечі від реальності і шансом хоча б якоїсь зустрічі з тією, яка згордувала… Втім, і в найщасливіших снах, де «панна невблаганна»… кохає «ветерана», йому не втекти від автоіронії, їй – від ореолу Панни-Діви ХХІ — претензійної? гордовитої? недосягненної?..

Завантажити PDF


Конференція, присвячена творчості Михайла Стрельбицького, відбулася

18 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті відбулася науково-практична конференція «Я–САД»: ПОЕТИЧНИЙ СВІТ МИХАЙЛА СТРЕЛЬБИЦЬКОГО», присвячена творчості Михайла Стрельбицького. На ній були виголошені наукові доповіді, також зі своїми поглядами на творчість поета виступили викладачи ВНТУ та гості з міста та області. Наукові доповіді, в тому числі ті, автори яких не змогли прибути на конференцію, опубліковані на сайті конференції, деякі ще будуть опубліковані ближчим часом. Докладніше про хід конференції дивіться на сайті новин ВНТУ.


Вийшла книжка М. Стрельбицького

Наприкінці червня 2016 року у видавництві Т. Барановської вийшла нова збірка Михайла Стрельбицького під назвою «Українська весна. Атлантидно» з підзаголовком «Трикнижжя нових поезій».

У анотації сказано:

Нову збірку сучасного українського поета склали три тематичні цикли – де-факто трикнижжя – віршів, об’єднані мотивом української культурно-цивілізаційної Атлантиди – незнищенної впродовж віків, дивововижно стійкої досі, але й – в умовах глобалізованого, інформаційно-дезінформаційного світу – по-особливому загроженої.

У циклі першому – «Україською доброю кров’ю» – сюжети і постаті героїчні. Другий – «Своя маленька тепла Атлантида» – умістив ліричні рефлексії, епіфанії, сильвети подвижників культури. Третій – «Вкраїнські трени й зонґи для гідальго» – являє версію актуалізованих сучасною проблематикою діалогів поета з героєм і текстом Сервантесового «Дона Кіхота».

Завантажити PDF


Конференція, присвячена творчості М. Стрельбицького

18 жовтня 2016 року у Вінницькому національному технічному університеті відбудеться науково-практична конференція «Я–САД»: ПОЕТИЧНИЙ СВІТ МИХАЙЛА СТРЕЛЬБИЦЬКОГО», присвячена дослідженню творчості М. Стрельбицького.

Попередньо визначені такі тематичні напрямки роботи конференції:

  1. Особливості ліричного самовираження в поезії М. Стрельбицького.
  2. Сучасність крізь призму байки: сатирика і гумор М. Стрельбицького.
  3. Особливості художнього мовлення та словотвори у творчості М. Стрельбицького.
  4. Жанрове і стильове різноманіття у творчості М. Стрельбицького.
  5. Студентська муза: життєвий шлях і педагогічна діяльність М. Стрельбицького.
  6. Віршована Коновалюкіана М. Стрельбицького: межі малярства і поезії.
  7. Зоропоезія та паліндроми М. Стрельбицького.

Докладніше дивіться на сайті конференції